Затока – зустріч Дністра із Чорним морем

Поїздку в Затоку ми запланували у рамках сімейного відпочинку. Раніше, за мого дитинства, ми частенько збиралися вчотирьох для спільного часопроведення (як у віршику – “тато, мама, брат і я…”), от і вирішили освіжити цю сімейну традицію.

У нашому розпорядженні було близько двох тижнів, з яких два дні ми присвятили Одесі, один день – Білгороду-Дністровському, а решту часу – насолоді Чорним морем у Затоці.

Оселилися в дерев’яному будиночку неподалік від морського узбережжя. Географія Затоки взагалі унеможливлює поселення десь далеко від моря, оскільки селище розташоване на тонкій піщаній косі – відділяє собою від Чорного моря Дністровський лиман, таким чином омивається одночасно солоними (на сході) і прісними (на заході) водами.

01

Наша база відпочинку потішила вельми оригінальними рішеннями))) з ландшафтного дизайну і красивими квітково-зеленими алеями.

02030405Ми прибули в другій частині серпня, тому зустріли ще досить густозаселений пляж.

060708

Інколи траплялося спостерігати доволі дивні речі, на перший погляд, не властиві місцевим широтам)))

0910

Затока складається з трьох частин-районів: Лиманский, до якого під’єднаний тонким перешийком Сонячний, що мостом через Дністровсько-Цареградський канал переходить в Центральний. Ми зупинилися поблизу станції “Сонячна” в Сонячному районі (по центру, хоч і не Центральний). Вирішили здійснити з братом дві дослідні міні-експедиції – на північ (північний схід) і на південь (південний захід).

Маршрут “північної” експедиції пролягав береговою лінією повз різноманітні бази і відпочивальників – приніс хорошу бесіду, кілька зграй білогрудих і рябих чайок (їх тут просто безліч) та ідею для оформлення будиночка на пляжі (нагадує корабель).

111213Хоч і не надто доглянутий, все ж цікавий:

141516

“Південна” експедиція мала на меті познайомити із розвідним мостом через Дністровсько-Цареградське гирло (канал, що з’єднує Дністровський лиман і Чорне море) та Центральною Затокою. Міст швидше підйомний, аніж розвідний. Кожному, у кого є необхідність скористатися мостом, варто ознайомитися із графіком його підйомів, в іншому ж випадку існує ймовірність витратити півгодини-годину на очікування спуску його рухомої частини.

18

Десть тут прісна вода єднається із солоною.

19

На території Центрального району мене зацікавив один скверик – таке собі переплетення культур.

202122

Затока пропонує численні види розваг (як денних, так і нічних) на будь-який смак. Я ж зазвичай розважалася полюванням на різні настрої та відтінки морської хвилі.

2324Передвечірній:

25

Сутінковий:

27

Штормовий:

29

Чайки, схоже, у захваті – нарешті звільнили їх “законні території”.

30В дуеті з дощем:

3233

Затишшя після бурі:

3435

Сонце допомагає маскуватися під розпечену лаву:

3637

Переважно я любитель проводжати сонце в нічну сплячку. Проте тут воно сідало за обрієм лиману, а я була в захваті від вечорів на морському узбережжі. Так відкрила для себе неймовірної краси “місячну сонату”.

383940414243

Одного із таких вечорів мою увагу привернула пара, що виходила з води, тримаючись за руки. Дідусь і бабуся 60-70 років (на око) зуміли мене розчулити…

Затока – гарне місце для відпочинку, одночасно близьке і віддалене від “цивілізації”. Сюди зручно дістатися з Одеси електричкою чи маршруткою. Можна зустріти відпочивальників з різних країн, а головне – прекрасно провести час.

46

P.s.

Знайшла чудову модель для літньої фотосесії)))

4445

А хто із вас не вперше чує: “Свежие французские пончики с изумительным лимонным желе”?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.